Czy inwestowanie w Bitcoin się opłaca?

Cena Bitcoina stale wzrasta od czasu, gdy został po raz pierwszy wprowadzony na rynek. W przeszłości było to niezwykle zmienne aktywo, ale wielu ekspertów uważa, że będzie ono nadal rosło. Nie sposób przewidzieć, czy cena Bitcoina pójdzie w górę czy w dół. Ale jeśli chcesz zyskać na inwestowaniu w Bitcoin, musisz być skłonny zaakceptować ryzyko. Jeśli inwestujesz w kryptowaluty Bitcoin, ważne jest, aby pamiętać, że musisz sprzedać swoje Bitcoiny, gdy cena jest wystarczająco wysoka, aby osiągnąć zysk. Jeśli trzymasz się swoich Bitcoinów i cena spada, możesz stracić dużo pieniędzy.

Ceny Bitcoinów w różnych krajach

Cena Bitcoina różni się w zależności od kraju. W zależności od podaży i popytu, cena Bitcoina w jednym kraju może być znacznie wyższa niż w innym. Jeśli chcesz kupić Bitcoin w USA, cena będzie wynosić około 8 447 dolarów za Bitcoin. W Kanadzie cena Bitcoina wynosi około 8 838 dolarów. W Wielkiej Brytanii jest to 8,743 dolarów. W Japonii jest to 9 935 dolarów. W Indiach cena wynosi 8,875 dolarów. W Chinach jest to 8,837 dolarów.

Prognoza ceny Bitcoina na 2018 r.

Od początku 2018 roku oczekuje się, że cena Bitcoina będzie rosła. W grudniu 2017 roku cena Bitcoina wynosiła mniej niż 20 000 dolarów. Do lutego 2018 roku cena spadła do 6 000 dolarów. Eksperci przewidywali, że cena Bitcoina będzie nadal spadać, ale na wiosnę zaczęła się ponownie wspinać. W kwietniu 2018 roku cena Bitcoina osiągnęła ponad 9 000 dolarów.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina znajduje się powyżej 8 447 dolarów. Eksperci uważają, że cena będzie stale rosła przez cały rok. Nikt jednak nie wie na pewno, czy Bitcoin ulegnie krachowi, czy też dramatycznie wzrośnie. Jak widzieliśmy, cena Bitcoina była niezwykle zmienna w przeszłości. Został on nazwany przez ekspertów inwestycją "wysokiego ryzyka".

Czy powinieneś zainwestować w Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin może być bardzo zyskowne, ale jest też bardzo ryzykowne. Nie ma gwarancji, że cena Bitcoina będzie rosła. Jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin, musisz być przygotowany na utratę swoich pieniędzy. Wielu ekspertów uważa, że cena Bitcoina będzie nadal rosła. Ale nie można przewidzieć, co się stanie w przyszłości. Nikt nie wie na pewno, czy cena pójdzie w górę czy w dół.