Dnia 2024-03-15 19:30 miał miejsce mecz Lech Poznan vs Warta Poznań zakończony wynikiem 2-0

W najnowszym starciu Ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Wartę Poznań. Po zaciętym pojedynku to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując rywali 2-0. Mecz odbył się trzy dni temu, 15 marca o godzinie 19:30 na Enea Stadion. Pomimo bezbramkowego remisu na przerwę, Lech zdołał ostatecznie przełamać defensywę Warcie, zdobywając cenne trzy punkty w 25. kolejce ligowej rywalizacji.

Relacja z meczu Lech Poznań - Warta Poznań

Część 1: Najważniejsze informacje o meczu

Mecz rozegrany w ramach 25. kolejki Ekstraklasy na Enea Stadionie w Poznaniu zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań 2-0 nad Wartą Poznań. Pomimo bramki na początku drugiej połowy, pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0-0. Sędzią głównym tego starcia był Krzysztof Jakubik z Polski. Bramki dla gospodarzy zdobył K. Velde w 52. i 80. minucie, przy czym asysty zanotowali kolejno F. Marchwiński i A. Czerwiński.

Część 2: Relacja na żywo

Zapach trawy i dźwięk skandowanych przez kibiców przyśpiewek wypełniał Enea Stadion podczas rozpoczęcia meczu. Gospodarze, Lech Poznań, próbowali narzucić swoje warunki od pierwszych minut, ale solidna defensywa Warty Poznań nie pozwalała na łatwe przełamanie się przez linie gości.

W 22. minucie pierwszej połowy, Bartosz Salamon z Lecha został ukarany żółtą kartką za zbyt agresywne wejście w pojedynku o piłkę. Napięcie na boisku rosło, a Ali Gholizadeh otrzymał podobną kartkę już po 6 minutach za faul na pomocniku z Warty.

Po przerwie, gospodarze zdołali wreszcie otworzyć wynik. W 52. minucie to K. Velde strzelił bramkę na 1-0 po zagraniu F. Marchwińskiego. Lech prowadził, a kibice oszaleli na trybunach.

Goście próbowali odpowiedzieć, jednak defensywa Lecha była nie do przejścia. W 80. minucie pojawił się ponownie K. Velde, który podwyższył prowadzenie na 2-0 po asyście A. Czerwińskiego. Warta nie była w stanie odrobić strat, a Lech kontrolował grę do ostatniego gwizdka sędziego.

Ostatecznie emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań 2-0. Elias Andersson z gospodarzy otrzymał żółtą kartkę w 89. minucie, ale to nie zepsuło radości kibiców Lecha, którzy cieszyli się z trzech punktów zdobytych w derbach Poznania.

Lech Poznań zbliża się do czołówki tabeli, a ich kolejne spotkania z Stalą Mielec, Pogonią Szczecin i Puszczą Niepołomice zapowiadają się równie interesująco. Warta Poznań natomiast musi szybko odbudować się po porażce, czekając na starcia z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław i Koroną Kielce.