Spotkanie pomiędzy Gornik Zabrze oraz Warta Poznań zakończone wynikiem 3-0 dnia 2023-12-15 17:00

W miniony weekend na stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Warta Poznań w ramach 19. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze zdominowali rywalizację, zwyciężając 3-0, z czego wynik na przerwę wynosił 1-0. Mecz odbył się 15 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnik Zabrze a Wartą Poznań.

Potężne zwycięstwo Górnika Zabrze nad Wartą Poznań 3:0

Mecz pomiędzy drużynami Górnik Zabrze a Wartą Poznań odbył się na Stadionie im. Ernesta Pohla w ramach 19. kolejki Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 w nastrojowej atmosferze, przy wypełnionych trybunach, a za bieg wydarzeń odpowiadał sędzia główny Wojciech Myc.

Pierwsza połowa była zacięta, obie drużyny starały się kontrolować grę, jednak to Górnik Zabrze zdołał otworzyć wynik już w 28 minucie, gdy Daisuke Yokota wykorzystał sytuację, zdobywając gola i dając prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie Górnik Zabrze kontynuował swoją ofensywną grę, co zaowocowało kolejnym golem w 47 minucie. Tym razem strzelecko na listę meczowych bohaterów wpisał się Adrian Kaprálik, wykorzystując asystę D. Yokoty.

Finisz meczu należał do gospodarzy, którzy w 90 minucie zmieścili trzecią bramkę. Łukasz Podolski zapisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę od Filipe Nascimento.

W trakcie meczu zarówno Gospodarze, jak i Goście zobaczyli żółte kartki. Dla Górnika Zabrze kartki otrzymali D. Yokota, K. Szcześniak oraz A. Kaprálik, natomiast dla Warty Poznań został ukarany B. Țîru.

Mimo wyrównanej rywalizacji, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Po takim zwycięstwie Górnik Zabrze z pewnością zyska dodatkową motywację przed zbliżającymi się meczami z Piastem Gliwice, Koroną Kielce i Widzewem Łódź. W tym samym czasie Warta Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochowa i Ruchem Chorzów.