Warta Poznań vs Stal Mielec, wynik spotkania - 5-2

W ostatnim meczu Ekstraklasy drużyny Warty Poznań i Stali Mielec zmierzyły się na boisku Stadionu Respect Energy. Spotkanie, które odbyło się 7 dni temu, zakończyło się zwycięstwem Warty Poznań z wynikiem 5-2. Mecz obfitował w emocje, a ostateczny rezultat nie pozostawiał wątpliwości co do dominacji jednej z drużyn na boisku.

Warta Poznań - Stal Mielec: Emocjonujący pojedynek na Stadionie Respect Energy

W sobotnie popołudnie na Stadionie Respect Energy odbył się mecz pomiędzy drużynami Warta Poznań i Stal Mielec. Atmosfera na trybunach była niesamowita, kibice dopingowali swoje zespoły od pierwszego gwizdka sędziego. Na murawie toczyła się zacięta walka o punkty w ramach 29. kolejki Ekstraklasy.

Sędzia główny Marcin Szczerbowicz, dobrze znany polski arbitr, czuwał nad prawidłowym przebiegiem spotkania. Zarówno gospodarze, jak i goście, chcieli udowodnić swoją przewagę na boisku i zdobyć cenne punkty do ligowej tabeli.

Pierwsza połowa nie zawiodła oczekiwań kibiców. Już w 7. minucie piłkę do siatki Stal Mielec skierował K. Matuszewski po asyście M. Mezghrani, otwierając wynik na korzyść Warty Poznań. Jednak goście szybko odpowiedzieli, a A. Jaunzems w 17. minucie wyrównał stan meczu.

Do przerwy wynik był remisowy 2-2, po bramkach A. Zreľáka dla gospodarzy w 38. minucie oraz I. Shkurina dla Stal Mielec tuż przed końcem pierwszej połowy. Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, a kolejne trafienia A. Zreľáka i D. Szymonowicza wyprowadziły Wartę Poznań na prowadzenie 4-2.

Ostateczny cios dla gości zadał A. Zreľák, który w 71. minucie skompletował swoje hattricka, ustalając wynik meczu na 5-2 dla Warty Poznań. Stal Mielec nie zdołała się podnieść po tych ciosach i musiała pogodzić się z porażką na wyjeździe.

W drugiej połowie arbiter pokazał żółtą kartkę Maksymilianowi Pingotowi z drużyny gości. Mimo zaciętej walki na boisku, żadna z drużyn nie zasłużyła na czerwoną kartkę, co świadczyło o fair play zawodników obu ekip.

Następne wyzwania czekają Wartę Poznań, która zmierzy się z Widzewem Łódź, Puszczą Niepołomice oraz potężną Legią Warszawa. Stal Mielec natomiast będzie miała okazję do poprawy formy w meczach przeciwko Jagiellonii, Górnikowi Zabrze oraz Pogoni Szczecin.